Dzień otwarty ze "Złotymi szkołami" NBP

Muffinki.jpg

W trakcie Dnia otwartego Ambasadorki Edukacji Ekonomicznej przygotowały mnóstwo atrakcji dla odwiedzających rodziców z dziećmi naszą szkołę.

Na I piętrze można było podziwiać projekty banknotów z wyobraźni klas I i III. Na tablicy obok umieszczono najważniejsze informacje o NBP oraz historii pieniądza. Uczestnicy mogli wziąć udział w licznych konkursach i zadaniach przygotowanych z tej okazji. Nagrodą były upieczone muffinki przez uczestniczki projektu i ozdobione logo złotych szkół. Najmłodsi szukali w całej szkole ukrytych banknotów, układali puzzle, losowali wraz z rodzicami pytania dotyczące złotego. Zdecydowanie dużym zainteresowaniem ciszyła się maszyna do sprawdzania zabezpieczeń banknotów oraz duże banknoty z wypukłymi elementami dla osób słabowidzących.

Bardzo dziękujemy za użyczenie rekwizytów Oddziałowi Regionalnemu NBP w Białymstoku.

#ZłoteSzkołyNBP