Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022

Prezydent Tadeusz Truskolaski przemawia z mównicy.

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022

01. września 2021r. w naszej szkole miała miejsce Miejska Inauguracja nowego roku szkolnego.

Dyrektor SP 24, pan Alfred Komar, powitał Szanownych Gości a także wszystkich zgromadzonych zebranych dyrektorów placówek oświatowych miasta Białegostoku.
Pan Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski, Arcybiskup Edward Ozorowski, Arcybiskup Jakub życzyli zgromadzonym pomyślnego i spokojnego roku szkolnego.

Z kolei Pan Prezydent wręczył powierzenia nowo powołanym dyrektorom białostockich przedszkoli i szkół oraz podziękowania osobom ustępującym.

Drugą część uroczystości – wręczenie medali „Diligentiae – za pilność” –  poprowadzili nauczyciele SP 24 pani Ewa Underlich i pan Dariusz Kazimierowicz. Zaszczytne wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” z rąk Pana Prezydenta otrzymało 88 najlepszych, pilnych i wybitnych uczniów oraz 88 nauczycieli – mentorów, wskazanych przez uczniów jako autorytet.

Uroczystość uświetniły występy uczniów.

Zofia Borowska (uczennica SP 24) zaśpiewała piosenki „Gwiazdą być”, „Jaki piękny  świat”.

Chór szkolny „VOX SPEM”  klas I-III w utworze – „A ja patrzę a ja słucham” - Dyrygent – Dominika Dec, akompaniator – Pan Tomasz Pietrzak oraz 3  pary taneczne:

Izabela Klim i Oliwier Młynarczyk

Natalia Olechno i Michał Kisiel,

Zuzanna Stępnicka i Szymon Babiński

ze Studia Tańca Towarzyskiego „Twist” po przewodnictwem Pani Katarzyny Klim.

Mażoretki prowadzone przez pana Franciszka Mocarskiego wykonały układy taneczne.

Oprawę muzyczną zapewniła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą pana Franciszka Mocarskiego.

Z wielką przyjemnością informujemy, że zaszczytnym wyróżnieniem „Diligentiae – za pilność” ze SP 24 w Białymstoku uhonorowani zostali uczennica kl. 8 c Kamila Kozłowska i nauczyciel – mentor pan Mariusz Ogryzko.